Vítáme Vás na stránkách
Domova seniorů Mšeno

kontakt:
Domov seniorů Mšeno, p.o.
Boleslavská 451
277 35 Mšeno
IČO: 86 59 53 51
e-mail: dsmseno@seznam.cz
 

 

Kde nás najdete (mapa)
 

 

 
 

foto

 

Motto :
" Pro všechny je na slunci místa dost, stačí, když si každý jenom trochu poposedne."

František Nepil

 

 

 

                    

 

  Zelená firma

 

 

 spuštěno 31.5.2016

                                                                       TOPlist

 

 


Více z akcí DS Mšeno naleznete v sekci fotogalerie


RECITÁL DIVADLA SLUNEČNICE

 

V pátek 12. října 2018 se v hale Domova seniorů ve Mšeně od 14.00 hod. uskuteční hudební recitál divadla Slunečnice Brno, kterým bude provázet nám již dobře známý zpěvák Kristián Šebek, se kterým se tentokrát představí také jeho maminka, zpěvačka Kristýna Šebková. V pořadu zazní známé české populární hity z let minulých. 

 


 

POŘAD LÉKOŘICE

Dne 9. října 2018 se v hale domova seniorů uskutečnil hudebně zábavný pořad, kterým pěvecky i slovem provázel pan Šimon Pečenka. tentokrát k nám zavítal s písničkami zpěváka Václava Neckáře. Děkujeme. 

 


 

DEN SENIORŮ

 

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ

Ve středu 3. října 2018 se od 14.00 hodin u příležitosti Dne seniorů uskutečnilo dvouhodinové vystoupení v podání pana Miloslava Hartmana z Kolína, který k nám přijel s písničkami různých žánrů a zpříjemnil nám tak slavností den pro seniory. Akce měla veliký úspěch a společně jsme si všichni zazpívali. 

 


TÝDEN

sociálních služeb

8. - 14. října 2018

Asociace poskytovatelů sociálních služeb spolu s Ministerstvem práce a sociálních věcí vyhlašují v uvedených dnech Týden sociálních služeb, v pořadí již desátý. Domov seniorů Mšeno pro tento týden představuje následující program, určený nejen pro naše klienty, ale také rodinné příslušníky a přátele našeho domova. 

Součástí Týdne sociálních služeb je 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

který se koná ve středu 10. října 2018. V tento den se návštěvníci mohou seznámit s činností organizace a poskytovanými službami, mohou si prohlédnout areál, zúčastnit se aktivizačních programů a prohlédnout si kroniky domova seniorů a výrobky našich klientů, které budou vystaveny v hale DSM. 

Kompletní program ZDE

 


ZAKONČENÍ SEZONY ZAHRADNÍCH SLAVNOSTÍ

 

.......A CO DÁL? TAK TŘEBA KONĚ V DOMOVĚ SENIORŮ....

Podle loga našeho domova, ve kterém se tvrdí, že je na slunci místa dosti, stačí si jen poposednout, si i naši klienti a zaměstnanci poposedli, abychom dokázali, že i tak krásné zvíře, jakým je kůň, má dostatek místa mezi námi. Děkujeme tímto oběma jezdcům panu Dvorščíkovi a panu Pešanovi, že k nám s kobylkami Lucky a Korou zavítali. Své jezdecké schopnosti předvedli nejen zaměstnanci, ale také někteří odvážní klienti. Všichni účastníci této akce koně nakrmili ovocem a mohli se do krásných koňských očí podívat takřka tváří v tvář. Lepší závěr letní zahradní sezony jsme si nemohli přát.  


 

STAROPRAŽŠTÍ HELIGONKÁŘI 

PAVEL PILAŘ

V úterý 18. září 2018 se v hale DS Mšeno uskutečnilo velkolepé vystoupení nám již dobře známého hudebníka Pavla Pilaře společně se staropražskými heligonkáři, od kterých jsme měli možnost poslechnout si  ty největší hity nejen staré Prahy. Akce měla velký úspěch a muzikanti rozezpívali celý sál. 


Dne 10. října 2018 opět zahajujeme zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku. Více informací naleznete na našich stránkách v kategorii VU3V


VLADIMÍR PECHÁČEK - PATROLA ŠLAPETO

V úterý 4. září 2018 do Domova seniorů Mšeno již podruhé zavítal dlouholetý bývalý člen legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky, který za doprovodu kytary zazpíval staropražské a lidové písničky i hity Karla Hašlera spolu se známými melodiemi z filmů pro pamětníky. Akce se usktučenila od 10.00 hodin v hale DS Mšeno.    


RECITÁL DITY HOŘÍNKOVÉ

Dne  28. srpna 2018 od 14.00 hod. se v prostorách zahrady Domova seniorů Mšeno uskutečnil recitál zpěvačky Dity Hořínkové, která sama se nazývá již přítelem našeho domova. Pěvecky doplnili její skvělé vystoupení synové Filip a Viktor Antonio a neteř Kateřina Jechová. Pořad hudebně doprovázel klavírista Pavel Maceček a houslista Pavel Voráček.

Akce byla doplněna o grilování a točené pivo. 

 


JAN ROSÁK

a

ŠIMON PEČENKA

Ve středu 15. sprna 2018 se od 14.00 hod. v hale Domova seniorů Mšeno uskutečnila beseda s legendárním moderátorem panem Janem Rosákem, kterého svým nezapomenutelným zpěvem doprovodil pan Šimon Pečenka.

  

MUZIKÁL VE MŠENĚ 

Monika Sommerová - Fantom opery, Matahari, Nabucco, Rigoleto

Michal Bragagnolo - Fantom opery, Romeo a Julie, Ples upírů, Bídníci

Míša Nosková - Děti ráje, Ples upírů, Mamma Mia, Sněhová královna

Speciální hudební pořad MUZIKÁL VE MŠENĚ, který se konal ve čtvrtek       26. července 2018 od 14.00 hod. v prostorách zahrady Domova seniorů Mšeno měl velký úspěch a byl hojně navštíven. Klienti i návštěvníci si během zahradní slavnosti mohli vychutnat grilované maso a pochutnat si na točeném pivu. Účinkujícím se v našem kraji, potažmo Domově seniorů velice líbilo, vystoupení si dle jejich slov velice užili a rádi se do našeho domova v budoucnu vrátí s dalším pořadem.


VYHLÁŠENÍ SOUTEŽE ŠIKOVNÉ RUCE SENIORŮ 2018

Již po osmé pořádá Domov seniorů Mšeno soutěž Šikovné ruce seniorů pro všechny tvořivé ze Mšena a okolí. Cílem této soutěže je podpora seniorů v kreativitě a soutěživosti a smysluplné využití volného času. Do této soutěže mohou své výrobky vystavit obyvatelé Domova seniorů Mšeno i obyvatelé ze Mšena a okolí. Do soutěže mohou být přihlášeny autorské výrobky, které senioři vytvoří dle vlastní fantazie a zájmů z různých druhů materiálů a vypracované rozličnými technikami. Například vyšívané obrázky, háčkované dečky a ubrusy, praktické výrobky ze dřeva, nápadité dekorace z papíru i dalších materiálů nebo textilní doplňky do dětských pokojíčků, techniky pletení nebo výrobky ze dřeva, kovu, hlíny, papíru, skla nebo suchých květin a plodů, apod.  Práce účastníků soutěže budou prezentovány na výstavě ve vstupním prostoru Domova seniorů Mšeno, která se uskuteční ve dnech 27. 6. – 20. 7. 2018.  Soutěžní výrobky spolu s přihláškou je nutno odevzdat do DSM ve dnech 4. 6. – 25. 6. 2018 v době od 8:00 do 15:00 hod. Tiskopis souhlasu autora obdržíte u pracovnice DSM, která bude výrobky do soutěže přebírat. Po ukončení výstavy si každý soutěžící své práce převezme v pondělí dne 23. 7. 2018 v době od 8:00 do 15:00 hod. Vyhodnocení soutěžní výstavy se uskuteční v rámci hudebního odpoledne s kapelou Bonus Pavla Pilaře, a to dne 17.7.2018 od 14.00 hod. v hale Domova seniorů Mšeno.

 

Těšíme se na prezentaci Vašeho volného času.

 

SKUPINA BONUS Pavla Pilaře

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE

V úterý 17. července 2018 se v prostorách haly Domova seniorů Mšeno uskutečnílo hudební vystoupení mělnické skupiny BONUS Pavla Pilaře, které doprovázelo slavnostní vyhlášení výsledků VIII. ročníku soutěže ŠIKOVNÉ RUCE SENIORŮ. Všem účastníkům soutěže děkujeme za prezentaci jejich výrobků a výhercům tímto GRATULUJEME!!


ŠIMON PEČENKA

HUDEBNÍ POŘAD S PÍSNĚMI MILANA CHLADILA

Ve středu 11. července 2018 se od 14.00 hod. uskutečnil v hale domova seniorů hudební pořad, který byl věnován tvorbě Milana Chladila. Písničky prezentoval nám již dobře známý zpěvák pan Šimon Pečenka.


DUO RUGGIERI

Dne 20. června 2018 zavítalo do domova seniorů naše oblíbené operně - baletní DUO RUGGIERI, ve kterém, v doprovodu baletního vystoupení, zazněly známé operní árie, a to nejen v italském jazyce. 


EVA A VAŠEK

a

MĚLNICKÁ PARTIČKA PAVLA PILAŘE

Dne 10. května 2018 se od 14.00 hod. v prostorách zahrady Domova seniorů Mšeno u příležitosti oslavy Dne matek uskutečnil koncert populární pěvecké dvojice Eva a Vašek, kterou hudebně doprovázela kapela Pavla Pilaře - Mělnická partička. V pořadu zazněly známé hudební hity lidového, dechového i country žánru 50.-70. let. Akce se konala v prostorách zahrady, ze které nás vyhnala bouřka nad Mšenem. Poté se pořad i s diváky přesunul do prostor haly domova seniorů. Hudební pořad měl tak dobrodružnější ráz, což nikoho neodradilo od vystoupení.   

 


DIVADLO SLUNEČNICE

Ve čtvrtek 26.4.2018 se v našem Domově seniorů uskutečnil hudební pořad brněnského divadla Slunečnice. Slovem i zpěvem provázel mladý zpěvák Kristián Šebek, který pravidelně náš domov navštěvuje již několik let. 


MILUŠKA VOBORNÍKOVÁ

Dne 10. dubna 2018 se v hale Domova seniorů Mšeno uskutečnilo přátelské setkání se zpěvačkou a herečkou, dlouholetou členkou divadla Semafor, paní Miluší Voborníkovou. V pořadu zazněly hity Semaforu. Miluška zavzpomínala na Miloslava Šimka a Jiřího Grossmana i na spolupráci s kapelou Apollobeat Petra Spáleného. 


 

PLZEŇSKÝ MLS - VELKÝ PÁTEK

 

Na Velký pátek navštívil Domov seniorů krojovaný lidový soubor s názvem Plzeňský MLS, který se k nám opět vrátil s lidovou tvorbou s písničkami nejen z jejich rodné Plzně. Představili se nám housle, kontrabas, dudy, zpěv. Vystoupení se uskutečnilo dne 30.3.2018

v 15.00 hodin. 


HUDEBNÍ POŘAD S JANEM VÍZNEREM

Dne 21.3.2018 se v prostorách haly Domova seniorů ve Mšeně uskutečnil pořad s jarní tématikou. Slovem i zpěvem provázel  pan Jan Vízner, který pravidelně náš domov navštěvuje již několik let. Společně jsme se tak navnadili na nadcházející jaro. Pořad se uskutečnil od 14.00 hodin.


HUDEBNÍ POŘAD S PETREM KUBCEM

Dne 15.3.2018 se v prostorách haly Domova seniorů ve Mšeně uskutečnil tematicky laděný hudebně zábavný pořad s názvem Velikonoce aneb jaro vítej! Komponovaný pořad o vzniku a zvycích Velikonočních svátků od pohanských dob až dodnes. Bohatý výběr lidových koled, písní i poezie, včetně klasické zpívané a instrumentální hudby. Pořad se uskutečnil od 14.00 hodin.

 


 

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN

 

U příležitosti svátku MDŽ se dne 8.3.2018 uskutečnlo dvouhodinové hudební vystoupení pana Miloslava Hartmana, který nejen ženám zazpíval známé písně z dob nedávno i dávno minulých. Přítomné dámy i pánové si připomněli tento svátek, ženy se potěšily kytičkou a všichni společně utvořili velký takřka pěvecký sbor, kterým doprovodili účinkujícího, pana Miloslava Hartmana. 

 


ČESKOBRATRSKÁ MŠE EVANGELICKÁ

 

V našem domově senioirů mají klienti možnost účastnit se bohoslužeb Českobratrské církve evangelické ve spolupráci s farářem této cíkrve, 

Mgr. Michalem Šimkem. Bohoslužby se konají dvakrát v měsíci (dle plánu činností) v knihovně Domova seniorů Mšeno. 

 

 


 

UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Dne 31. ledna 2018 zahájili klienti domova seniorů a studenti-senioři ze Mšena letní semestr virtuální univerzity třetího věku s novými tématy. Tentokrát z oblasti umění a oblasti lékařské vědy. Zahájení semestru předcházela slavnostní

PROMOCE

na půdě Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, která se spolu s předáním osvědčení o studiu konala dne

16. ledna 2018. Promujícím studentům blahopřejeme a všem přejeme úspěšný nadcházející semestr. 

 


 

DUO RUGGIERI

OPERNĚ TANEČNÍ VYSTOUPENÍ

 

Dne 18. ledna 2018 se v prostorách domova seniorů uskutečnilo vystoupení italského operního pěvce, tenora Giancarla Ruggieri s partnerkou, klasickou baletkou Soňou Ruggieri.

 


 

NOVOROČNÍ KONCERT

 

DIVADLO SLUNEČNICE

 

Opět se na naše pozvání vrátilo do domova seniorů brněnské divadlo Slunečnice s mladým zpěvákem Kristiánem Šebkem s novoročním koncertem, který v dvouhodinovém pořadu představil známé české populární melodie dvacátého století a odstartoval tak hudební programy letošního roku.

 

KDY: pátek 12.1. od 9.00 hod. KDE: v hale Domova seniorů Mšeno

 

 


 

PŘEJEME MNOHO ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE VŠEM ZAMĚSTNANCŮM, KLIENTŮM, JEJICH RODINÁM A BLÍZKÝM, PŘÁTELŮM NAŠEHO DOMOVA SENIORŮ

 

 

 

 

 

 

 

ARCHIV AKCÍ 2017

 

ARCHIV AKCÍ 2016

 

ARCHIV AKCÍ 2015

 

ARCHIV AKCÍ 2014

 

© WebCzech.cz